SzerszámokITT

SzerszámokITT

A szerszámok típusai és követelményei

2020. szeptember 25. - István alkatrészek

A mindennapi életben és a munkahelyen használt elektromos berendezéseknek, függetlenül attól, hogy milyen típusú készülékekhez tartoznak, egyértelműen meg kell felelniük azoknak a feladatoknak a listájára, amelyekre szánták. Az elektromos kéziszerszámok alapkövetelményeit rendszerint az ehhez az eszközhöz mellékelt használati utasítás tartalmazza. Azonban minden típusú eszköz esetében általános követelményeknek kell megfelelniük, amelyek a biztonságos és kiváló minőségű munka részletes felülvizsgálatát igénylik.

 

A szerszámok típusai

Az elektromos kéziszerszámok jelentősen gyorsítják a javításokat, de ezeket megfelelően kell használni.

 

A szerszámok típusai és típusai

 

 

A szerszámok jellemzőiknek megfelelően szakmai és háztartási szakemberekre oszthatók. A professzionális elektromos szerszámokat a főkomponensek erőssége határozza meg. Az ilyen eszköz hosszú, intenzív felhasználásra készült.

 

Csavarhúzó eszköz

Csavarhúzó eszköz.

 

A professzionális elektromos szerszámok általában megfelelnek a munkavégzés követelményeinek, hosszas túlterhelés és nagyobb kopás esetén. A professzionális elektromos szerszámok éjjel-nappal használhatóak, gyakran nehéz környezeti feltételek mellett, anélkül, hogy a készülék funkcionális egységei nagy kárt okoznának.

 

A háztartási vagy szakszerűtlen elektromos szerszámok csak a műszaki jellemzőkben különböznek a professzionális modellektől. Sokkal kevésbé kopásálló. Az elektromos kéziszerszámokat meg kell kímélni és rövid munkaszünetekkel kell használni, gyakran pihentetni. Az előnye ebben az esetben az ilyen berendezések ára, a szerszám kiválasztása egy elismert gyártótól, nem csak olcsó, hanem kiváló minőségű szerszámokat is vásárolhat, amelyek hosszú ideig szolgálják Önt.

 

Általános követelmények

 

 

Az általános követelményeket, amelyeknek minden elektromos szerszámnak eleget kell tennie, elsősorban a működésének kényelmére van szükség.

 

Lyukasztó áramkör

Elektromos áramütés.

 

  1. követelmény: Bármely nagy teljesítményű szerszámnak soft start funkcióval kell rendelkeznie. Ezzel egy ilyen eszköz biztonságosabbá válik, mert a készülék nem rángatja a kezét, amikor megnyomja a start gombot. A hálózat terhelése jelentősen csökken a beáramló áramok csökkenése miatt.

 

  1. követelmény: ha az elektromos kéziszerszám funkcionalitása miatt nagy por- vagy finomszemcsésedést eredményez, akkor a készüléket porelszívó berendezéssel vagy külön csővel kell ellátni, amelyhez a porszívót csatlakoztatni kell.

 

  1. követelmény: az eszköz fordított funkcióval van ellátva - az elektromos kéziszerszám tengelyének mindkét irányba forognia kell. Nagy előnyt jelent a fordulatszám zavartalan beállításának funkciója.

 

  1. követelmény: A készüléket védeni kell az elfogadhatatlan mechanikai igénybevétellel szemben. A nyomatékkorlátozó tengelykapcsoló akkor működik, ha a fúró vagy a fúró elakad, és ezáltal megvédi a szerszámcsillapítót a sérülésektől.

 

Szerszámgép osztályozás

 

 

Lyukasztó vibrációcsillapítás

Rezgéscsillapító perforátor.

 

Mielőtt elkezdené dolgozni egy elektromos kéziszerszámmal, meg kell értenie, hogy milyen típust kell használni. Szükséges megérteni, és az elektromos eszköz osztályának melyikénél célszerűbb alkalmazni ezt a feladatot.

 

 

 

Osztálykövetelmények:

 

  1. osztály - az ebbe az osztályba tartozó szerszámokhoz, minden feszültség alatt álló rész kettős vagy speciálisan megerősített szigeteléssel rendelkezik. Az 1-es osztályú elektromos szerszám dugója földelt érintkezővel van ellátva.

2 osztály - a feszített eszköz csomópontjai el vannak szigetelve. Különleges esetekben egyes elemek kettős szigeteléssel rendelkeznek.

  1. osztály - ezen osztályú elektromos szerszámok esetében a névleges teljesítmény nem haladhatja meg a 42 V-ot. Az ilyen berendezések belső vagy külső áramkörei nem lehetnek más feszültség alatt. A készülékek ezen áramellátását autonóm áramforrások biztosítják. A hálózati tápegység egy átalakítóval vagy egy tápfeszültség-transzformátorral is használható, amelynek nyitott feszültsége nem nagyobb 50 V-nál. A transzformátor szekunder áramkört nem szabad földelni.

Fontos dolgok és követelmények

 

 

Csavarhúzó teljesítmény táblázat

A csavarhúzó jellemzői.

 

Az elektromos berendezések gyártói jelzik az elektromos kéziszerszámok védelmét a testen. A kettős négyzet a kétszintű védelemre vonatkozik, ahol az első négyzet a műszer összes belső elektromos elemének szigetelési megnevezése, a második pedig az érintésre hozzáférhető vezető elemek védelme.

 

Nem szabad megfeledkeznünk arról, hogy egy hálózathoz táplált elektromos szerszámot egy olyan áramforráshoz kell csatlakoztatni, amelynek hosszúsága és rugalmassága miatt a kényelmes munkavégzéshez rögzített kábel tartozik.

 

A belső alkatrészek szigetelésének károsodása esetén az 1. fokozatú műszereknek meg kell felelniük az érintkezésbe kerülő alkatrészek földelésére. A 2. és 3. osztályú elektromos berendezések általában nem földeltek.

 

Az 1. és 2. osztályba tartozó elektromos szerszámok 220 V-ot meg nem haladó feszültségre vannak tervezve, egyenáramú hálózatról táplálásra tervezett készülékek esetében, és 380 V-os váltakozó áramú berendezések esetén.

 

A szerszámok biztonsági követelményeinek jellemzői

 

 

Csatlakoztatás és az elektromos kéziszerszámokkal való munkavégzés szabályai

Csatlakoztatás és az elektromos kéziszerszámokkal való munkavégzés szabályai.

 

Mielőtt bármilyen osztályú elektromos szerszámmal dolgozna, ellenőrizze:

 

az eszköz összes részének teljes és megbízható rögzítése;

a tápkábel és a dugó, a szigetelő részek, burkolatok, fogantyúk és a házelemek jó állapotának sértetlennek kell lennie repedések vagy más fizikai sérülések nélkül;

jó állapotban a kapcsoló, akkor finoman változtatni a helyzetben; ha a kapcsoló szikrázik, botlik, csak erős nyomáson változtatja helyzetét, a készüléket cserélni kell, és azonnal meg kell jeleníteni egy szakembernek a javítás céljából;

készenléti állapotban dolgozni.

További követelmények

 

 

Az 1. osztályú elektromos kéziszerszám rugalmas, nem eltávolítható tápkábelét földelt vezetővel kell ellátni, amely az egyik végén csatlakozik a csatlakozó földelő érintkezőjéhez és a műszerházon lévő földelő kliphez. Ugyanez vonatkozik az egyfázisú tápegységre tervezett berendezésekre is. A három fázisú szerszám csatlakoztatásához négymagos tápkábelt kell használni.

 

Az elektromos kéziszerszámokat nem szabad semleges vezetékkel földelni. Ebben az esetben a gyártók nem garantálják a berendezés helyes működését, valamint az ezzel együtt dolgozó személyzet biztonságát. A 3. osztályba tartozó elektromos berendezések tápkábeleit dugaszolódugókkal kell ellátni, amelyeknek a kivitele eltér a 42 V-nál nagyobb feszültségű hálózathoz csatlakoztatott dugasztól.

 

 

 

Ami a hordozható leereszkedő transzformátorokat, az izolációs transzformátorokat, valamint a konvertereket illeti, az ilyen eszközöket a nagyobb feszültségű oldalon kell felszerelni, kábellel 220 V-os vagy 380 V-os hálózati csatlakozóval rendelkező aljzathoz. A tápkábelnek nem szabad 2 m-nél hosszabbnak lennie, csavarozva vagy forrasztva egy transzformátor tekercselővel. Az alacsony feszültségű oldal az alátámasztott csatlakozódugókkal van felszerelve, amelyek az elektromos kéziszerszám ebbe az osztályába tartoznak.

A bejegyzés trackback címe:

https://szerszamokitt.blog.hu/api/trackback/id/tr3516214856

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása